fbpx

Koučings biznesā – Progresīvi. Mūsdienīgi. Efektīvi!

Neskatoties uz to, ka koučings kļūst arvien populārāks biznesa vidē, un profesija ”koučs” – arvien pieprasītāka darba tirgū, tiem, kuri ir ieinteresēti šajā virzienā, visbiežāk uzdotais jautājums ir:

kādus uzdevumus kompānijā risina izmantojot koučingu?

Pirmkārt, kādēļ koučings tik strauji ir ieņēmis līdera pozīcijas biznesa vidē starp visām mūsdienīgajām attīstības metodēm – koučinga metodes sniedz iespēju cilvēkiem attīstīties tieši kompānijas uzdevumu risināšanas laikā, neatraujot no ikdienas darba pienākumiem.

Otrkārt, darbinieku attīstība, koučingā, pilnībā ir saistīta ar konkrētiem kompānijas biznesa mērķiem. Tas nozīmē, ka pats vadītājs vai ārējais koučs kopā ar darbinieku uzstāda un strādā ar tām konkrētajām kompetencēm (vai jautājumu zonām), kuras dos reālus ekonomiskus rezultātus. Tas nozīmē, ka koučinga rezultātā, piemēram, celsies pārdošanas procenti, nevis vienkārši tiks uzlabotas standarta līdera vai profesionālās iemaņas.

Un, treškārt, koučinga metodes palīdz sasniegt izvirzītos mērķus daudz efektīvāk, tas ir – ātrāk un kvalitatīvāk. Gada plāni tiek sasniegti pusgada laikā, ja tiek izmantota pareiza pieeja motivācijai un cilvēku radošajam potenciālam, balstoties uz katra personīgo ieguvumu.

Un, tomēr, kas padara koučingu tik aktuālu un ļauj attīstīties, Latvijas biznesam izaicinošā laikā?

Nozīmīgākais faktors ir cilvēki, kuri izvēlas kouča profesiju vai izvēlas mācīties koučingu.

Ne katrs cilvēks šodien ir gatavs atteikties no vainīgā meklēšanas par notiekošo un uzņemties personīgo atbildību, aktīvi meklēt risinājumu vai turpināt attīstīties. Tādēļ, koučingu šobrīd mācās īpašie, progresīvie cilvēki, tie, kuri ir gatavi mainīties un rīkoties.

Koučings ir kļuvis arī par jaunu vadības stilu, kas ir mūsdienu menedžmenta un pēdējo psiholoģijas sasniegumu krustpunkts. Koučinga pieeja veiksmīgi darbojas praktiski visu spēcīgāko pasaules kompāniju vadības sistēmās, jo koučings dod iespaidīgus rezultātus, tādus, kā darbinieku produktivitātes celšanās par 47% un mācību un attīstības budžeta samazināšanās par 60%. Koučinga metožu izmantošana vadītājiem palīdz maksimāli paaugstināt darba efektivitāti un nemateriāli motivēt darbiniekus, ļauj atklāt jaunas attīstības iespējas, rast nestandarta biznesa risinājumus.

Programma ”LĪDERIS KĀ KOUČS” – vienīgā vietējā koučinga programma Baltijā, kura saņēmusi starptautisku akreditāciju un, kurā biznesa koučingu pilnībā var apgūt latviešu valodā.

Dalīties: