fbpx

Lielisku vadītāju 4 pamatlikumi

Nav noslēpums, ka ieņemt vadošu pozīciju nav viegli. Un bieži tās prasmes, kuras izmantoji, lai kāptu pa
karjeras kāpnēm, nav tās pašas, kas vajadzīgas vadītāja pozīcijā. Piedāvājam izcilu vadītāju 4 pamatlikumi veiksmīgai komandu vadībai.

1. Viņiem ir plāns.
Lai pilnībā iekustinātu savas komandas talantu sviras, tev nepieciešama karte. Pierakstīts plāns darbiniekiem dod kopējo atskaites punktu, tas skaidri definē lomas, mērķus, galvenos atskaites kritērijus un sasniegumu uzskaiti. Bez šādiem ceļrāžiem katra diena var likties kā nejaušību improvizācija.
Nodrošināt ar struktūru, kas ved tavu komandu uz priekšu – tas ir ieguvums tev, darbiniekiem un tavai
organizācijai. Fokusējies uz nākotni!

2. Viņi deleģē.
Lai turētos pie plāna, tev jāpaiet malā no ikdienas darbu pildīšanas. Izcili vadītāji dod iespēju saviem
darbiniekiem vadīt vilcienu. Dod saviem darbiniekiem brīvību izdomāt risinājumus, vadīt uzdevumu izpildi un pieņemt lēmumus! Tādā veidā tu vairosi cieņu un kopējo produktivitāti.

3. Viņi jautā un klausās.
Pārliecināta ideju paušana palīdz kāpt pa karjeras kāpnēm. Bet tagad ir laiks runāt mazāk un klausīties vairāk. Uzdod jautājumus darbiniekiem un iedrošini viņus paust savus uzskatus. Interese par viņu viedokli iet garu ceļu līdz uzticības radīšanai, bet tā nepieciešama izcilai sadarbībai. Šāda aptaujāšanās palīdzēs tev atklāt nākamo lielisko ideju.

4. Viņi fokusējas uz stiprajām pusēm.
Efektīvākais veids, kā augt gan tev, gan tavai komandai, ir asināt stiprās puses. Izcili vadītāji velta laiku, lai atklātu katra komandas locekļa unikālos talantus. Tad viņi apsver, kā vislabāk izmantot un turpmāk attīstīt šīs stiprās puses. Pamēģini izteikt komplimentus, nevis labot kāda vājās puses. Un tu vari palīdzēt kādam pavirzīties no “ir potenciāls” pie “zvaigznes sniegums”.

Raksts sagatavots pēc Hovardas universitātes materiāliem

Dalīties: